Компетентно про психіатрію
Версія до компьютера  Версія до смартфону 
Компетентно про психіатрію і про інше

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

40 шоперів для учасників круглого столу

Круглий стіл в Укрінформі. У Києві пропонують впровадити нову послугу

Брифінг на Суспільному. Презентація дослідження

Залишайтеся на позитиві та займіть себе будь якою діяльністю

В Україні створюють послугу «Помічник особи з психічними порушеннями»

У Києві пройшов благодійний ярмарок "Благодій Кідз Фест"

З якими психічними хворобами ВЛК може визнати "придатним"

Майстер-клас японської психотерапії Кусудама відбувся у Києві

"Нічого для нас без НАС!" Форум прав людей з інвалідністю

Асоціацію психіатрів України очолила досвідчений фахівець Ірина Пінчук
Новини
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Стресостійкість - проблема, яка турбує сьогодні кожного
Деменція: лікар називає недолік сну і стрес факторами
Відверто про медреформу. Оцінка споживача
Психологічна підтримка ветеранів АТО/ООС
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Сайт зараз працює над створенням контенту.
Аналітика та інтерв'ю

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

Сайт зараз працює над створенням контенту.

“Місця несвободи” - під громадський контроль!

Образа на керівника. Чи можливо бути і другом, і підлеглим?

Чому проєкти з працевлаштування людей з інвалідністю не працюють

Чи потрібен особливій людині особистий помічник?

Інклюзія. Немає нічого нового під Сонцем!

Що далі? Проблема, яка турбує усіх причетних

Этот Сайт, надеюсь, поможет нам лучше понимать друг друга

Сайт зараз працює над створенням контенту.
Блоги
Контакти
Чому проєкти з працевлаштування людей з інвалідністю не працюють

Останнім часом збільшилась кількість звернень з працевлаштування людей з інвалідністю. Звертаються організації, що готові взяти на роботу ЛзІ, як правило, на некваліфіковану працю. Поясню чому проєкти з працевлаштування людей з інвалідністю за гратнтові (міжнародні) кошти та добрі ініціативи окремих фахівців з персоналу організацій десятиліття НЕ ПРАЦЮЮТЬ.


На моїй пам'яті багато фондів, ГО, які вигравали гранти на цю тему, рекламували себе на початку (вперше, тільки ми)), а потім тиша і про результати проєкту замовчували, як правило.
ЧОМУ НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЛзІ?
Запитаю: звідки має взятися людина, яка буде бажати щодня зранку вставати, їхати міським транспортом в спеку/дощ/сніг..., фізично працювати, повертатитись додому транспортом (дорога може займати 1-1,5 год в Києві) з пересадками і зранку знову їхати на роботу... за мінімальну зарплату. З порушеннями функцій організму?
Добре, питання може бути і не в зарплаті, а зайнятості.
Але.
Велика кількість дітей з інвалідністю досі вчиться на дому. Є ті, які не вчаться (з мультиінвалідністю тяжких форм). В США вчаться всі.
Досі не працює в Києві послуга "супроводу під час інклюзивного навчання". Багато моментів з впровадження послуги і низький розмір оплати такого спеціаліста. Але результатом відсутності послуги є навчання на дому дитини з інвалідністю і соціальна ізоляція. Вітаємо 1990-ті роки, коли не було інклюзії.
Якщо людина вчилась на дому, можна собі уявити, що вона не звикла вставати зрання. Не звикла до вимог. Не була в колективі, немає досвіду взаємодії та співпраці з іншими... То звідки у неї буде бажання працювати в організації? Це можуть бути мрії, більше схожими на фантазії. Досліджень про наслідки ізоляції дітей та молоді з інвалідністю мало, але ті, які є говорять про страхи та маргіналізацію.
Досвід проєктів, де молодь з інтелектуальною та ментальною інвалідністю все ж таки працюють, свідчать більше про ситуативне бажання працювати. Частіше спеціалісти цих організацій мають справу з хитруванням, лінощами, конфліктами. Це результат відсутністі трудового виховання в сім'ях і навчальних закладах дітей з інвалідністю. Відсутність домашніх обов'язків. Відсутність привчання до праці, вимог, вмінню доводити завдання до кінця.
Ті, хто в цих проєктах працює з числа молоді з інвалідністю (часто це замовчується) роками відвідували заклади реабілітації. І привчені до колективу, вимог, мобільності... А в країні реабілітаційних закладів не так багато. Статистика була 10% дітей з інвалідністю отримували реабілітацію. Після введення системи фінансування реабілітації "гроші ходять за дитиною" - 4%.
Тобто, ми маємо відсутню систему соціальної реабілітації чи хоча б реабілітації на рівні громади. З 2019 року замінили її виключно медичною реабілітацією в МКФ. Реабілітація, яка йде місяць, а соціальна має бути безперервною за міжнародними нормами, та наближеною до місця проживання людини. Якщо країна економічно не розвинута виходом є система реабілітації на рівні громади.
Наприклад, після реформування в місті Києві центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з ф.о. в центри комплексної реабілітації за системою фінансування надають соціальні послуги. За соціальні послуги їх і запитують. Добрий день!
В освітніх закладах, крім 26 інтернату Києва, відсутня система трудової підготовки з майбутнім працевлаштуванням школярів з інвалідністю. І то є спільним проєктом з ВБФ "Даун-Синдром". Наприклад, як є в США: школярів з інтелектуальною інвалідністю вчать працювати у кафе, зоопарку, аєропорту міста. А потім вони там працевлаштовуються.
Більш того є мобільні застосунки, які допомагають людині з інтелектуальною інвалідністю організовувати себе на робочому місці.
Добре, розглянемо вакансії кваліфікованої праці, зі знанням іноземної мови... Може бути. Одиниці бажаючі і одиниці, які пройдуть вимоги. А ще одиниці, які залишаться працювати, тому що звикли до вимог.
Я не говорю про роботу на дому, фріланс і завжди є винятки. Я пишу про відсутність системи реабілітаційної, освітньої, соціальної, сімейної де приіоритет - працевлаштування людини з інвалідністю.
Зміни в законодавстві щодо працевлаштування - це все добре, але поки що немає головного: бажаючих людей з інвалідністю працювати. А це відсутність системи, результат реформ заради реформ, ситуативного грантового проєктного життя суспільства і НДО, ситуативної соціальної політики для людей з інвалідністю в країні.
Маємо відсутність у нормативних документах, завданнях соціальної / реабілітаційної роботи - нормалізацію життя дітей з інвалідністю та членів їх сімей. Реальної системної підтримки сімей, де є особи з інвалідністю. Систем міжсекторіальної взаємодії. Систем освіти з метою працевлаштування, а не освіта заради освіти. Систем реабілітації з метою життя в суспільстві. Систем соціальних послуг з метою самостійного життя людей з інвалідністю, а не послуг заради послуг. Проєктів заради грантів.
А цап відбивайло - соціальні служби. "Ми зверталися, а вони нам не дали людей".
Вітання всім НДО, які десятиліття жили на державному бюджеті, не хотіли вже їхати у відрядження за кордон (тому що були втомлені від постійних поїздок). Добре, що є комунальні заклади, яких можна зробити крайніми. І ви це десятиліття робили. Маніпулювали.
Вітання всім новим НДО, яки продовжують традиції попередників. Гранти, влада, можливості - це так все приємно. За рахунок людей з інвалідністю.
Пануйте. Не співпрацюйте. Галасуйте "ЯЯЯ і тільки Я". Забороняйте батькам звертатись до інших організацій, є лише ваша сама унікальна і найкраща організація.
Може досить вже? В країні війна. Немає більше ресурсів у країни. І за міжнародні кошти треба нести відповідальність. То куди йдуть ці міжнародні кошти? Знову на ситуативні проєкти? Чи гроші не пахнуть?
P.S. допис не про набуту інвалідність




Автор: Лариса Остролуцька, методист Київського міського центру соціальних служб

Дата реєстрації: 06.01.24

RU

    Ваше ім'я: 


    Ваші контакти: 


    Ваш текст: 


    1+3*2-2=