Компетентно про психіатрію
Версія до компьютера  Версія до смартфону 
Компетентно про психіатрію
і про інше
Час життя дорогоцінний

7 лютого у Києві в приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України відкрилася художня виставка “Час життя дорогоцінний”.


Виставка стала можливою завдяки ініціативі режисера і керівника Інтеграційного театру-клубу “Будьмо” КНП КЛ “Психіатрія” Сергія Ененберга. Колектив, душею якого є незмінний його керівник, об’єднує творчих людей з особливостями психічного здоров’я і ментального розвитку вже протягом 15 років.

За словами талановитого режисера, шлях об’єднання його однодумців - це творчість у будь яких формах, що спрямована до Світла. “Саме у творчості людина отримує силу жити. У творчості вона співпрацює з Богом у лікуванні цього світу, у боротьбі зі злом, смертю, стражданнями, темними почуттями, думками, вчинками. Саме у творчості реалізує свій потенціал любові та стає вільною”, - переконаний Сергій Ененберг.

На виставці представлена творчість багатьох років діяльності колективу, показані роботи особливих художників. Творчість дуже важлива для реабілітації, адже робота лікарів доповнюється і розвивається саме у творчому процесі засобами мистецтва, що є невід'ємною складовою розвитку будь-якої особистості.

Виставка розташувалася у трьох залах. Також на ній представлені роботи створені засобами комп'ютерної графіки. Під час відкриття виставки продемонстровані мультиплікаційні роботи.

В одному з приміщень, читальній залі бібліотеки, представлені роботи художника Артема Кіндрицького - учасника російсько-української війни, який пішов на фронт добровольцем - бойовим медиком. Перенесені жахи війни не пройшли для нього без тяжких наслідків. Після ротації потрапив з посттравматичним синдромом до лікарні. Завдяки медикам вийшов з важкого стану і повернувся до нормального життя. Але пережите на війні не давало спокою. Так народилася представлена на виставці експозиція “Світло і темрява”, яка поділена на дві частини. Одні роботи створені за мирних часів, а інші вже після повернення з районів бойових дій. Митець відтворив пережите в роботах, серед яких більшість скульптур і панно.

Виставку створено за підтримки Національної наукової медичної бібліотеки, Goethe-Institut - Стабілізаційного фонду культури і освіти (Німеччина), БФ «Єврейсько-українська соціально ініціатива» (JUSI). А також у партнерстві з ГО «Ательєнормально», Інклюзивною пекарнею «Good Bread from Good People», Національним музеєм медицини України.

Адреса виставки: Київ, вул. Л. Толстого, 7 (Національна наукова медична бібліотека України).


























RU

    Ваше ім'я: 


    Ваші контакти: 


    Ваш текст: 


    8*8-1+0=